Montes Alpha Pinot Noir
Zawartość alkoholu: 14,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o pięknej, delikatnie rubinowej barwie. Intensywny, elegancki nos, z przewagą truskawek i nut kwiatowych, które współtworzą bardzo żywe, harmonijne i obfite wino. Na podniebieniu czyste, dobrze wyważone, z miękkimi zaokrąglonymi taninami i dobrym poziomem kwasowości. Wino dobrze zrównoważone ze świetnie zintegrowaną beczką. Pozostaje długo w ustach. W kuchni wino bardzo uniwersalne. Dobrze współgra z fettuccine alfredo, grzybowym risotto, sałatką z łososiem, cielęciną lub kaczką z sosem na bazie owoców.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki