Montes Classic Sauvignon Blanc
Zawartość alkoholu: 13,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o jasnożółtej barwie. Niezwykle atrakcyjne aromaty owoców tropikalnych i zielonych traw dzięki częściowemu pochodzeniu z chłodniejszych rejonów Casablanca Valley. W ustach świeże i rześkie przynoszące radość i orzeźwienie. Średnia kwasowość, wyczuwalna biała brzoskwinia, skórka limonki i owoce cytrusowe. Należy je pić młode.
W kuchni wino wszechstronne, znakomite jako aperitif. Dobrze współgra z owocami morza i świeżymi serami. Idealne do ryb i kurczaka w cytrusowych marynatach. Stanowi świetne uzupełnienie potraw w lekkich, łagodnych lub średnio pikantnych sosach.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki