Montes Alpha Chardonnay
Zawartość alkoholu: 14,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o intensywnej złocistej barwie z zielonymi refleksami. Czyste, wspaniałe wino. Wyraźnie wyczuwalne nuty banana, ananasa, żółtego melona i owoców tropikalnych. Wino złożone z przyjemną kwasowością. W smaku  uwydatnia akcenty wanilii i masła. Znakomicie zintegrowana beczka, dodaje mu elegancji, nie tłumiąc jego owocowości. 
Wino rekomendowane do sałatki cesarskiej, grillowanych ryb, homara, pieczonego indyka z sosem i łososia w sosie kaparowym.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki