Montes Classic Merlot
Zawartość alkoholu: 14,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o ciemnoczerwonej, intensywnej barwie. Wino łagodnie owocowe, łączy aromaty cedru, świeżych czerwonych owoców z nutą wanilii i czekolady. Smak łagodny i delikatny z nutami malin i ciemnych owoców. Elegancki i wyrafinowany Merlot z dobrze zaznaczoną owocowością i nutą czarnego pieprzu. Dodatek Cabernet Sauvignon wspaniale integruje beczkę oraz nadaje winu struktury, finezji oraz dłuższy potencjał starzenia. W kuchni wino wszechstronne, do picia na co dzień. Dobrze współgra z daniami mięsnymi, pizzą, kurczakiem w pomidorach lub w sosie grzybowym, pieczonych ziemniaków, zup warzywnych i zapiekanek.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki