Montes Classic Cabernet Sauvignon
Zawartość alkoholu: 14%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o intensywnej rubinowej barwie. Aromaty czerwonych owoców, karmelu, cynamonu i delikatnej mięty. W ustach wino pełne, cieliste z nutą przypraw. Wyraźnie wyczuwalne czerwone owoce z nutą wanilii pochodzącą ze starzenia wina w dębowych beczkach. Mocna, ale przyjazna tanina. Wino złożone, eleganckie z dobrą owocowością oddającą charakterystykę terroir doliny Colchagua. Idealne wino do ciężkich, bogatych dań mięsnych. Rekomendowane również do wieprzowiny w gęstych sosach, lasagna, gulaszu wołowego.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki