Montes Classic Chardonnay
Zawartość alkoholu: 13,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o bladozłotej barwie z zielonymi refleksami. Przyjemne aromaty masła, wanilii i owoców cytrusowych – banan i dojrzały ananas. Wino świeże, owocowe, z nutami kwiatowymi o delikatnej kwasowości. Dobrze zbalansowane, kremowe z eleganckim finiszem. Bardzo dobrze zintegrowana nuty dębowe dzięki starzeniu 60% wina w beczkach, a 40%  w stalowych kadziach. W kuchni wino wszechstronne, idealne do białych ryb takich jak halibut, pstrąg czy sola i sosów na bazie masła. Znakomite do sałat i dań z ostrzejszymi serami jak roquefort, który podkreśli owocowość i nuty kwiatowe w winie.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki