Montes Alpha Carmenere
Zawartość alkoholu: 14,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Wino wytrawne o intensywnej rubinowej barwie. Wino znakomicie pokazuje elegancki charakter szczepu Carmenere. Piękne aromaty czarnego pieprzu i nuty czerwonych jagód, czarnych śliwek oraz czekolady i wanilii. Na palecie gładkie, z zaokrąglonymi miękkimi taninami i dobrze dobraną kwasowością. Wino bardzo dobrze zrównoważone ze świetnie zintegrowaną beczką i wspaniałym  długim finiszu. Wino rekomendowane do ciężkich dań z czerwonego mięsa. Dzięki dobrze dobranej kwasowości wino dobrze współgra z daniami tłustymi lub w ciężkich sosach. Polecane również do spaghetti bolognese i kotlecików jagnięcych i pieczonych żeberek.

Winnica Montes powstała z połączenia pasji, intelektu i doświadczenia jej współzałożyciela – Aurelio Montesa, który wspólnie z trzema partnerami, wprowadził wina chilijskie na światowe rynki oferując najwyższej jakości wina premium. Aurelio Montes – jako główny winemaker, został wybrany osobowością winiarską w Chile. W roku 2020 Winnica Montes usyskała tytuł  World’s Best Vineyards plasując się na 4 -tej pozycji na świecie i 1-szej w Chile. Wina Montes serii Classic są prawdziwymi ambasadorami, reprezentującymi wyjątkową wartość, jaką Chile może zaoferować w tej gamie win.

Wysokie standardy jakości obowiązują od uprawy w winnicy. Winogrona są zbierane ręcznie i transportowane do winiarni z najwyższą starannością, aby zapewnić najwyższą jakość surowca. 

Pozostałe produkty marki