The Macallan Rare Cask
Zawartość alkoholu: 43%, Dostępne pojemności: 0,7l

Coroczne wydanie stworzone, by pokazać kompleksowość  i głębię najbardziej wyjątkowych whisky leżakujących  w posiadłości The Macallan. Kompozycja ręcznie wybieranych beczek z dębu amerykańskiego i europejskiego sezonowanego sherry, z których znakomita większość to najbardziej aromatyczne pierwsze napełnienie. Niektóre beczki używane do skomponowania Rare Cask są na tyle rzadkie, że nigdy więcej nie znajdą się w innej whisky The Macallan.

Destylarnia Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).  

The Macallan to absolutna ikona w świecie whisky single malt i marka nr 1 pod względem wartości sprzedaży. Uważana za najbardziej prestiżową markę whisky, która wielokrotnie pobijała własne rekordy Guinnessa jako najdroższa whisky na świecie, ostatnio przekraczając cenę miliona dolarów.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dziś uprawia się na terenie posiadłości, niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek, w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry. 

Pozostałe produkty marki