The Macallan 12 YO Sherry Oak Cask
Zawartość alkoholu: 40%, Dostępne pojemności: 0,7l

The Macallan Sherry Oak 12 YO to kwintesencja mistrzowskiego połączenia drewna oraz destylatu, z którego słynie The Macallan. Trunek dojrzewa tylko i wyłącznie w beczkach pochodzących  z Jerez w Hiszpanii i sezonowanych sherry oloroso, dzięki czemu destylat staje się bogaty i intensywnie owocowy. Beczki sezonowane sherry są odpowiedzialne za wyjątkową kompleksowość, pełną nut przypraw oraz aromatów suszonych owoców, które są znakiem rozpoznawczym tego wyjątkowego single malta. 

Destylarnia Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).  

The Macallan to absolutna ikona w świecie whisky single malt i marka nr 1 pod względem wartości sprzedaży. Uważana za najbardziej prestiżową markę whisky, która wielokrotnie pobijała własne rekordy Guinnessa jako najdroższa whisky na świecie, ostatnio przekraczając cenę miliona dolarów.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dziś uprawia się na terenie posiadłości, niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek, w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry. 

Pozostałe produkty marki