The Macallan 15 YO Double Cask
Zawartość alkoholu: 43%, Dostępne pojemności: 0,7l

The Macallan 15 YO Double Cask to idealna harmonia  w wyjątkowej whisky single malt. Dojrzewa przez 15 lat w dwóch rodzajach specjalnie wyselekcjonowanych, ręcznie robionych beczek  dębowych po sherry Oloroso. Te z dębu amerykańskiego nadają trunkowi delikatnego smaku wanilii, cytrusów i toffi,  a z dębu europejskiego dodają subtelnej przyprawy. 

Dzięki zastosowaniu dwóch typów beczek powstaje naturalnie intensywny single malt w kolorze żywego złota o bogatym aromacie suszonych owoców, z subtelnymi nutami miodu i czekolady. W smaku wyczuwalny idealny balans delikatnej dębiny z rodzynkami i wanilią, a w ciepłym, niemalże kremowym finiszu, posmak karmelu i cytrusów.

Destylarnia Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).  

The Macallan to absolutna ikona w świecie whisky single malt i marka nr 1 pod względem wartości sprzedaży. Uważana za najbardziej prestiżową markę whisky, która wielokrotnie pobijała własne rekordy Guinnessa jako najdroższa whisky na świecie, ostatnio przekraczając cenę miliona dolarów.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dziś uprawia się na terenie posiadłości, niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek, w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry. 

Pozostałe produkty marki