The Macallan Classic Cut
Zawartość alkoholu: 52,5%, Dostępne pojemności: 0,7l

Single malt dojrzewający w wyjątkowej kompozycji beczek. The Macallan Classic Cut 2022 to szóste wydanie limitowanej serii znanej z odkrywania niespotykanych doświadczeń smakowych whisky The Macallan.

Coroczne limitowane wydanie charakteryzuje się podwyższoną zawartością alkoholu, specjalnie dobraną przez Whisky Makera, by w pełni pokazać unikalne aromaty bez dodawania wody.

Destylarnia Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).  

The Macallan to absolutna ikona w świecie whisky single malt i marka nr 1 pod względem wartości sprzedaży. Uważana za najbardziej prestiżową markę whisky, która wielokrotnie pobijała własne rekordy Guinnessa jako najdroższa whisky na świecie, ostatnio przekraczając cenę miliona dolarów.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dziś uprawia się na terenie posiadłości, niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek, w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry. 

Pozostałe produkty marki