Krupnik Pigwowy
Zawartość alkoholu: 28%, Dostępne pojemności: 0,1l 0,2l 0,5l

Krupnik pigwowy to szlachetny smak oraz wspaniały zapach zapomnianego owocu pigwy odkryty na nowo. Delikatnie kwaśny i słodki zarazem, owocowy i aromatyczny. Intrygujący i odkrywczy, prawdziwie polski. Dopracowana receptura idealnie skomponowanych składników, potwierdzona badaniem konsumenckim sprawia, że Krupnik pigwowy jest wyjątkowy i godny polecenia. 

Krupnik to marka, która swoimi korzeniami sięga przełomu XVII i XVIII wieku. Krupnikiem nazywano wówczas napój spirytusowy na bazie miodu oraz starannie dobranych ziół i przypraw. Wytwarzany początkowo przez mnichów jako lekarstwo na różne dolegliwości, Krupnik szybko zagościł na stołach polskich domów szlacheckich i zamożnych chłopów. Był uważany za jeden z najznakomitszych trunków jakie można podać gościowi, stąd też często był obecny na suto zastawianych stołach podczas uczt i przyjęć weselnych. 

Dziś Krupnik to nie tylko likier na bazie miodu, ziół i przypraw, ale także wódka czysta oraz likiery smakowe i mleczne, które są wytwarzane wyłącznie z naturalnych składników.  

Pozostałe produkty marki