GLEN MORAY PHOENIX RISING
Zawartość alkoholu: 40%, Dostępne pojemności: 0,7l

Wyjątkowa edycja Pheonix Rising inspirowana feniksem budzącym się z popiołu proponuje elegancki, pikantny single malt z wyjątkowym finiszem. Ku czci mitycznego ptaka, który musi spłonąć aby narodzić się na nowo Glen Moray proponuje finisz w opalanych dębowych beczkach, które jak feniks przeradzają smak whisky do swojej pełnej postaci.

Destylarnia Glen Moray znajduje się w miejscowości Elgin, historycznej stolicy Speyside – jednego z najsłynniejszych szkockich regionów produkujących whisky. 

Nazwa wzięła się od hrabstwa Moray i nawiązuje do specyficznego mikroklimatu doliny Laigh of Moray. Lato trwa tu o 40 dni dłużej niż w innych częściach Szkocji, co ma znaczący wpływ na proces dojrzewania, a to z kolei sprawia, że whisky posiada charakterystyczny styl - delikatny, kremowo-miodowy smak i aromat, z mocnymi kwiatowymi nutami.

Historia marki sięga 1897 roku, kiedy to lokalny browar przekształcono w destylarnię , którą następnie kupiła firma Glenmorangie. Od 2004 r. właścicielem destylarni jest jedna z największych firm alkoholowych na świecie - La Martiniquaise. 

Pozostałe produkty marki