GLEN MORAY SHERRY CASK
Zawartość alkoholu: 40%, Dostępne pojemności: 0,7l

Glen Moray Sherry Cask Finish jest podwójnie starzoną whisky - początkowo w beczkach z amerykańskiego dębu po bourbonie, a następnie przez 8 miesięcy w beczkach po Sherry Oloroso z Jerez w Hiszpanii. W smaku i aromacie wyraźnie wyczuwalne suszone owoce, orzechy czy nuty ziemiste..  
 

Destylarnia Glen Moray znajduje się w miejscowości Elgin, historycznej stolicy Speyside – jednego z najsłynniejszych szkockich regionów produkujących whisky. 

Nazwa wzięła się od hrabstwa Moray i nawiązuje do specyficznego mikroklimatu doliny Laigh of Moray. Lato trwa tu o 40 dni dłużej niż w innych częściach Szkocji, co ma znaczący wpływ na proces dojrzewania, a to z kolei sprawia, że whisky posiada charakterystyczny styl - delikatny, kremowo-miodowy smak i aromat, z mocnymi kwiatowymi nutami.

Historia marki sięga 1897 roku, kiedy to lokalny browar przekształcono w destylarnię , którą następnie kupiła firma Glenmorangie. Od 2004 r. właścicielem destylarni jest jedna z największych firm alkoholowych na świecie - La Martiniquaise. 

Pozostałe produkty marki