SENSI ORVIETO DOC
Zawartość alkoholu: 12,5%, Dostępne pojemności: 0,75l

Doskonale zbalansowane wino z wyczuwalną nutą słodkości. Wytwarzane z gron Trebbiano, Malvasia, Grechetto, Verdello  i Drupeggio pochodzących z regionu Orvieto. 

Barwa słomkowożółta z delikatnymi zielonymi refleksami. Bukiet intensywny, a zarazem subtelny i delikatny, z zauważalną owocową nutą. W smaku przyjemnie słodkawe, miękkie  i eleganckie, z charakterystycznym akcentem białych owoców. 

Idealne wino dla osób o delikatnym podniebieniu. Doskonale pasuje do całego posiłku, nie pomijając deseru.
 

Sensi to rodzinna włoska winnica pochodząca z serca Toskanii,  której początki sięgają 1890 roku, kiedy to założyciel winnicy,  Pietro Sensi rozpoczął sprzedaż swojego wina na lokalnych targowiskach. Z każdym pokoleniem wina Sensi zdobywały coraz większą popularność i obecnie jest to największy producent win toskańskich we Włoszech, a jego wina można znaleźć dosłownie na całym świecie. Najważniejszym winem SENSI jest Chianti,  które stanowi pierwowzór wielu klasyków wina. Cały asortyment zawiera zarówno wina z certyfikatem pochodzenia IGT, DOC  jak również DOCG, które powstają z zachowaniem pełnego szacunku do tradycji i zgodnie z obowiązującymi najwyższymi standardami. Wina Sensi, dzięki najwyższej jakości mogą poszczycić się wieloma nagrodami i uznaniem krytyków z całego świata. 

Pozostałe produkty marki