SENSI COLLEZIONE PRIMITIVO PUGLIA
Zawartość alkoholu: 14%, Dostępne pojemności: 0,75l

Primitivo to obecnie jeden z najpopularniejszych szczepów wśród polskich konsumentów. Jego nazwa oznacza "wcześnie dojrzewający", ponieważ jego owoce dojrzewają już na początku sierpnia. Największe winnice tego szczepu znajdują się  w regionie Apulia i to właśnie tam powstaje wino z serii Collezione, posiadające klasyfikacje IGT. 
Sensi Primitivo Puglia to pełne, zaokrąglone, dobrze zbudowane wino o rubinowej barwie, z wyczuwalnym bukietem wiśni i śliwek,  z domieszką prażonej wanilii. W smaku idealnie zrównoważone,  z delikatnym wytrawnym finiszem.

Sensi to rodzinna włoska winnica pochodząca z serca Toskanii,  której początki sięgają 1890 roku, kiedy to założyciel winnicy,  Pietro Sensi rozpoczął sprzedaż swojego wina na lokalnych targowiskach. Z każdym pokoleniem wina Sensi zdobywały coraz większą popularność i obecnie jest to największy producent win toskańskich we Włoszech, a jego wina można znaleźć dosłownie na całym świecie. Najważniejszym winem SENSI jest Chianti,  które stanowi pierwowzór wielu klasyków wina. Cały asortyment zawiera zarówno wina z certyfikatem pochodzenia IGT, DOC  jak również DOCG, które powstają z zachowaniem pełnego szacunku do tradycji i zgodnie z obowiązującymi najwyższymi standardami. Wina Sensi, dzięki najwyższej jakości mogą poszczycić się wieloma nagrodami i uznaniem krytyków z całego świata. 

Pozostałe produkty marki