Highland Park 15 YO Viking Heart
Zawartość alkoholu: 44%, Dostępne pojemności: 0,7l

Po raz pierwszy w historii, whisky Highland Park została wydana  w ceramicznej butelce inspirowanej kamionkowymi naczyniami,  w których przed wiekami była przechowywana whisky na Orkadach. Butelka jest produkowana przez założoną  w 1810 r. znaną brytyjską firmę Wade Ceramics.

Master Whisky Maker - Gordon Motion - osobiście wyselekcjonował beczki do kompozycji Highland Park 15 YO. Większość stanowią beczki pierwszego nalewu z dębu europejskiego po sherry, które zapewniają trunkowi ciepłe, pełne przypraw nuty. Z kolei beczki pierwszego nalewu z dębu amerykańskiego po sherry odpowiadają za aromaty wanilii oraz crème brûlée. Całość kompozycji uzupełnia niewielka proporcja beczek ponownego napełnienia, w których najbardziej błyszczy DNA Highland Park – nuty torfu wrzosowego oraz owoców.

Highland Park jest jedną z najstarszych szkockich destylarni, założoną przez Magnusa Eunsona w 1798 roku. Znajduje się na wyspach Orkney (Orkady) w północnej Szkocji, która przez wieki znajdowała się pod panowaniem wikingów, a większość jej mieszkańców jest z nimi bezpośrednio spokrewniona i do dziś silnie przywiązana do ich historii i dziedzictwa.

Highland Park jest jedyną destylarnią, gdzie wciąż stosuje się tradycyjną, pracochłonną i dużo droższą ręczną metodę słodowania jęczmienia (floor malting). Znaczący wpływ na oryginalny i unikalny smak whisky Highland Park ma specjalny, kwiatowy i bardzo aromatyczny torf wydobywany z pokładów mających nawet 9000 lat oraz używane w procesie dojrzewania beczki po hiszpańskiej sherry oloroso, a także tzw. harmonizacja whisky, która polega na mieszaniu ze sobą whisky z różnych beczek dla osiągnięcia jednakowego i doskonale zbalansowanego smaku, co odbywa się na wiele miesięcy przed butelkowaniem.

Pozostałe produkty marki