United Beverages S.A. finalizuje nabycie MBWS

United Beverages S.A. ma przyjemność poinformować o przejęciu 100% wyemitowanych akcji Marie Brizard Wine and Spirits Polska i Polmos Łańcut. Zamknięcie transakcji nastąpiło 21 października 2020 roku. Nazwa MBWS Polska została zmieniona na Premium Distillers i jest obecnie spółką w 100% zależną od United Beverages Group. W skład grupy wchodzą następujące firmy; United Beverages S.A., Distribev Sp. z o.o., Alco-Trade Sp. z o.o., Premium Distillers Sp. z o.o. i Polmos Łańcut S.A.

Transakcja pozwoli United Beverages Group na dalsze rozwijanie wizji utworzenia wiodącej, zintegrowanej, polskiej grupy FMCG, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu napojów alkoholowych. Ponadto obecna umowa pozwoli MBWS i United Beverages Group na ścisłą współpracę w charakterze partnerów. Premium Distillers będzie kontynuować produkcję wódki Sobieski (marka, która pozostanie własnością MBWS S.A.) w destylarniach objętych sprzedażą. Dodatkowo, w wyniku realizacji nowej umowy dystrybucyjnej, znaczna ilość międzynarodowych marek MBWS będzie nadal importowana przez United Beverages.

William Carey, CEO United Beverages, komentuje:

„Przejęcie czołowego polskiego producenta wódek oraz nowoczesnej destylarni uzupełnia jedną ze strategicznych luk dla Grupy United Beverages. Zakłady produkcyjne, w połączeniu z naszą obecną siłą dystrybucyjną, stanowią atrakcyjną okazję inwestycyjną do stworzenia zintegrowanej pionowo platformy zwiększającej wartość całej firmy. United Beverages Group, po przejęciu, będzie osiągać roczne przychody przekraczające 1 miliard euro i zatrudniać będzie w Polsce około 2500 pracowników.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do przyszłej współpracy z zespołem MBWS Polska i Polmos Łańcut nad przyszłym rozwojem biznesu. Jestem również przekonany o dużym potencjale obu firm, zwłaszcza w ramach całej United Beverages Group”.

 

O Premium Distillers

Premium Distillers (dawniej Marie Brizard Wine and Spirits Poland spółka z o.o.) jest spółką zależną od United Beverages. Jej głównym obszarem specjalizacji jest produkcja wysokiej jakości alkoholi w oparciu o tradycyjne receptury, doskonalone przez pokolenia gorzelników. W portfolio znajdują się znane marki, takie jak: Krupnik, Rosolis, Biała Dama i Impress. Firma posiada dwa nowoczesne zakłady produkcyjne w Polsce - w Starogardzie Gdańskim oraz w Łańcucie. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej: www.premiumdistillers.pl

Aktualności

Informacja o strategii podatkowej 21-22
Wino na Medal 2022
Yellow Tail numerem 1 piąty raz z rzędu