The Macallan 72YO Genesis Decanter

The Macallan 72YO Genesis Decanter to niezwykle wyjątkowa whisky zamknięta w kryształowej karafce legendarnej marki Lalique z limitowanej edycji 600 butelek. Na rynek Polski właśnie trafiła jedna, jedyna butelka sprowadzana oficjalnie przez wyłącznego importera marki The Macallan - firmę United Beverages dla prywatnego kolekcjonera. Ten najstarszy single malt pod szyldem The Macallan powstał na specjalną okazję, dla uczczenia otwarcia nowej destylarni, która sama w sobie jest absolutnym arcydziełem sztuki architektonicznej i najnowocześniejszą destylarnią na świecie zaprojektowaną przez słynną pracownię Rogers Strik Harbour + Partners. Jej budowa trwała 6 lat i pochłonęła 140 mln Euro aby rozpocząć nowy rozdział w prawie dwustuletniej historii marki.


The Macallan 72YO to niezwykle rzadka i wiekowa whisky, której historia rozpoczyna się w późnych latach 40-tych. Początek procesu leżakowania i starzenia sięga bowiem czasów krótko po II wojnie światowej i przypadł na optymistyczny okres w dziejach Europy. Ta atmosfera, patrzenia w przyszłość z nadzieją i otwierania się na dynamiczne zmiany, stała się inspiracją dla stworzenia tej wyjątkowej whisky single malt. 

Jak na 72 lata dojrzewania pozornie jasny kolor podkreśla, że nie jest to zwykła whisky. To bursztynowe wspomnienie minionego czasu równoważy w sobie nuty mocnego, słodkiego dębu z torfową głębią, kształtującą jego wyrafinowany charakter. Whisky nieustannie zaskakuje – aromaty owoców podążają tu za charakterystycznymi śladami torfu, aż po ponowne dębowo-owocowe wykończenie. 

Lalique prezentuje charakter nowego kryształowego cudu architektonicznego, wykorzystując czyste linie i naturalne krzywe nowej destylarni. Projekt butelki odzwierciedla gładką krzywiznę unikalnej konstrukcji dachu sugerując, że budynek podnosi się i opada. Każda karafka jest ręcznie robiona przez mistrza szklanego rzemiosła, który łącząc nowoczesne techniki z tradycyjnymi umiejętnościami, ręcznie tworzy kryształowe arcydzieło.

Aktualności

Informacja o strategii podatkowej 21-22
Wino na Medal 2022
Yellow Tail numerem 1 piąty raz z rzędu