BUNNAHABHAIN STIÙIREADAIR
Zawartość alkoholu: 46,3%, Dostępne pojemności: 0,7l

Stiùireadair to po galicku „sternik”. Celem tej edycji było wyeksponowanie prawdziwie nadmorskiej natury Bunnahabhain. Nie tracąc wpływu sherry znanego z innych ekspresji z tej destylarni, w Stiùireadair zamknięto morską burzę w butelce.Kompozycja beczek sezonowych sherry pierwszego oraz drugiego napełnienia. Zawaretość alkoholu 46,3%, dzięki czemu jest bardziej intensywna i bogatsza w aromaty. Ma naturalny kolor, bez dodatku karmelu

Jest niefiltrowana na zimno

Destylarnia Bunnahabhain, to najbardziej na północ wysunięta destylarnia na wyspie Islay, gdzie oprócz niej działa 9 innych destylarni. Większość z nich słynie z produkcji intensywnie torfowych whisky. 

W przeciwieństwie do większości innych destylarni, Bunnahabhain nie jest dymny ani torfowy, za to usytułowanie magazynów nad samym brzegiem morza powoduje, że morska bryza przenika drewniane ściany dając charakterystyczny słonawy posmak w destylacie. 

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.