BUNNAHABHAIN 12 YO
Zawartość alkoholu: 46,3%, Dostępne pojemności: 0,7l

Klasyk w portfolio destylarni, a zarazem pierwszy single malt z Bunnahabhain, który zadebiutował na rynku. W przeciwieństwie do innych whisky z Islay, nie jest torfowa ani dymna. Jest to kompozycja dojrzewająca w 70% w beczkach sezonowych po sherry oraz 30% w beczkach po Bourbonie. Zawiera 46,3% alkoholu, dzięki czemu jest bardziej intensywna i bogatsza w aromaty. Ma naturalny kolor, bez dodatku karmelu

Jest niefiltrowana na zimno.

Destylarnia Bunnahabhain, to najbardziej na północ wysunięta destylarnia na wyspie Islay, gdzie oprócz niej działa 9 innych destylarni. Większość z nich słynie z produkcji intensywnie torfowych whisky. 

W przeciwieństwie do większości innych destylarni, Bunnahabhain nie jest dymny ani torfowy, za to usytułowanie magazynów nad samym brzegiem morza powoduje, że morska bryza przenika drewniane ściany dając charakterystyczny słonawy posmak w destylacie. 

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.