Famous Grouse Whisky
Zawartość alkoholu: 40%, Dostępne pojemności: 0,05l 0,2l 0,5l 0,7l 1l 1,5l

Szkoci cenią jej smak, ponieważ w przeciwieństwie do wielu innych whisky w procesie dojrzewania używa znacznie większej ilości beczek po sherry, co wpływa na bardziej pełny, szlachetny i harmonijny smak whisky. The Famous Grouse jest kompozycją bardzo esencjonalnych whisky słodowych oraz wyjątkowo łagodnych whisky zbożowych. Efektem takiego połączenia jest znakomicie harmonijna whisky o gładkim i delikatnym smaku karmelu z subtelnymi nutami przypraw korzennych. Ponadto jest to kompozycja, której serce stanowią jedne z najbardziej uznanych na świecie whisky single malt The Macallan i Highland Park.

The Famous Grouse to Whisky No 1 w Szkocji, której historia zaczyna się w  roku 1800. Produkowana jest w najstarszej działającej destylarni w Szkocji - The Glenturret w Crieff (niedaleko Perth). Matthew Gloag nazwał swoją whisky na cześć popularnego szkockiego, dzikiego ptaka łownego czyli czerwonej pardwy (Red Grouse), a pierwszym autorem rysunku tego ptaka, który do dzisiaj znajduje się na każdej etykiecie była jego córka. The Famous Grouse to marka globalna – znana i doceniana w ponad 100 krajach na całym świecie.

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.