GLEN MORAY 18 YO
Zawartość alkoholu: 47,2%, Dostępne pojemności: 0,7l

Wyjątkowa whisky single malt leżakująca minimum 18 lat wyłącznie w beczkach z dębu amerykańskiego i tylko z tzw. pierwszego nalewu, bez procesu zimnej filtracji.

Glen Moray to jedna z najbardziej znanych szkockich whisky typu Single Malt, pochodząca ze stolicy regionu Speyside – miasta Elgin, o którym mówi się, że ma o 40 dni dłuższe lato niż pozostała część Szkocji. 
Ten charakterystyczny mikroklimat ma znaczący wpływ na proces dojrzewania nadając whisky delikatny, kremowo-miodowy smak z mocnymi nutami kwiatowymi . 
120 letnia historia marki sięga roku 1897 kiedy to lokalny browar przekształcono w destylarnię , którą następnie kupiła firma Glenmorangie. 
Od roku 2004 właścicielem destylarni jest jedna z największych firm alkoholowych na świecie - La Martiniquaise, właściciel między innymi takich whisky jak Label 5 czy Cutty Sark. 

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.