The Macallan 12YO Triple Cask
Zawartość alkoholu: 40%, Dostępne pojemności: 0,7l

The Macallan 12 YO Triple Cask dojrzewa przez 12 lat w 3 rodzajach beczek: w dwóch typach beczek po sherry- z dębu amerykańskiego i dębu europejskiego oraz w beczkach po Bourbonie.

Połączenie 3 styli beczek pozwala uzyskać naturalnie intensywny single malt w kolorze żywego złota.

Odczuwalny kompleksowy aromat cytrusów oraz subtelne nuty wanilii. 

Paleta smaku to balans delikatnej dębiny z cytrusami i wanilią.

Finish daje odczuć przyjemną ostrość dębu w otoczeniu owoców papai i melona.

Destylarnia The Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).

The Macallan to ikona w świecie whisky Single Malt i marka numer 1 pod względem wartości sprzedaży. W roku 2019 po raz kolejny pobiła rekord Guinnessa: 60-cio letnia butelka The Macallan została sprzedana na aukcji w Londynie za astronomiczną kwotę 1,5mln GBP.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ: wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dzisiaj uprawia się na terenie posiadłości oraz niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry.

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.