The Macallan Classic Cut
Zawartość alkoholu: 51,2%, Dostępne pojemności: 0,7l

Classic Cut to specjalna limitowana edycja przygotowana tylko raz w roku przez Mistrza Kompozycji Iana Morrison’a. Tegoroczna edycja (2018 ) dojrzewała wyłącznie w beczkach po hiszpańskiej sherry Oloroso z regionu Jerez i wyróżnia się wysoką zawartością alkoholu 51,2%, która została wybrana przez Iana Morrisona jako idealna dla podkreślenia i wydobycia dominującej słodkości i doskonale zbalansowanych aromatów tej whisky. 

 

Zaleca się, aby po nalaniu whisky do szklanki, odczekać 10-15 min. aby pozwolić jej nabrać powietrza dla poprawy walorów smakowych i pełnego uwolnienia wybijających się aromatów cytrusów z dodatkiem słodkiej wanilii i przypraw.

Destylarnia The Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).

The Macallan to ikona w świecie whisky Single Malt i marka numer 1 pod względem wartości sprzedaży. W roku 2019 po raz kolejny pobiła rekord Guinnessa: 60-cio letnia butelka The Macallan została sprzedana na aukcji w Londynie za astronomiczną kwotę 1,5mln GBP.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ: wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dzisiaj uprawia się na terenie posiadłości oraz niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry.

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.