The Macallan Classic Cut
Zawartość alkoholu: 55%, Dostępne pojemności: 0,7l

Po raz pierwszy w historii serii, Whisky Maker, Polly Logan stworzyła wyjątkową ekspresję Classic Cut łącząc ze sobą whisky z beczek sezonowanych sherry oraz z beczek po bourbonie wykonanych z dębu amerykańskiego. 

Delikatna słodycz beczek po bourbonie łączy się z głębią smaku oraz kompleksowością aromatów z klasycznych dla whisky The Macallan beczek sezonowanych sherry. Zawartość alkoholu na poziomie 55%, wybrana jako optymalna przez Whisky Makera, podkreśla pełnię charakteru oraz odkrywa dominujące nuty wanilii, słodkiej pomarańczy oraz świeżej dębiny.

Destylarnia The Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).

The Macallan to ikona w świecie whisky Single Malt i marka numer 1 pod względem wartości sprzedaży. W roku 2019 po raz kolejny pobiła rekord Guinnessa: 60-cio letnia butelka The Macallan została sprzedana na aukcji w Londynie za astronomiczną kwotę 1,5mln GBP.

Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ: wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek), specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dzisiaj uprawia się na terenie posiadłości oraz niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry.

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.