Highland Park 16YO Twisted Tatoo
Zawartość alkoholu: 46,7%, Dostępne pojemności: 0,7l

Bogata i pełna w smaku limitowana edycja whisky single malt dojrzewająca 16 lat w dwóch rodzajach beczek. Co niezwykle wyjątkowe w beczkach po hiszpańskim winie z regionu Rioja oraz w beczkach po bourbonie z tzw. „pierwszego nalewu” dzięki czemu whisky nabiera najbogatszych nut smakowych jakie oddają beczki. Opakowanie zaprojektował jeden z najsłynniejszych, skandynawskich artystów tatuażu - Colin Dale, posługujący się wyjątkową techniką kropkową, która uchodzi za niezwykle trudną i znacznie bardziej szlachetną od technik maszynowych.

Highland Park to whisky typu Single Malt produkowana od 1798 roku w jednej z najstarszych destylarni, położonej na wyspie Mainland w archipelagu Orkadów - najdalej na północ wysuniętym regionie Szkocji, który przez wieki znajdował się pod panowaniem Wikingów. Highland Park jest jedyną destylarnią gdzie wciąż wiele prac wykonuje się ręcznie przestrzegając pięciu pierwotnych reguł produkcji szkockiej whisky. Największy wpływ na unikalny smak i charakter Highland Park ma tradycyjna ręczna metoda słodowania jęczmienia, wyjątkowy, lokalny i bardzo aromatyczny torf kwiatowy wydobywany z pokładów mających 9000 lat oraz beczki używane w procesie dojrzewania, wyłącznie po hiszpańskiej sherry Oloroso.

Pozostałe produkty marki
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.