Oferta Weselna Czas na wino

The Macallan Classic Cut

0,75l
51,2%

Destylarnia Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands).
The Macallan to absolutna ikona w świecie whisky Single Malt i marka No 1 pod względem wartości sprzedaży.
Uważana za najbardziej prestiżową markę whisky aż 3 krotnie ustanawiała rekordy Guinnessa za najdroższą whisky na świecie (ostatni raz w Maju 2018, kiedy butelka 65-letniego The Macallan została sprzedana za 1,1 mln USD).
Na bardzo specyficzny i niezwykle ceniony smak The Macallan mają wpływ: wyjątkowo małe alembiki używane do destylacji (tylko 16% najlepszej partii destylatu trafia do beczek) specjalny gatunek jęczmienia Golden Promise, który do dzisiaj uprawia się na terenie posiadłości. Niespotykana dbałość o dobór odpowiednich beczek w zdecydowanej większości po hiszpańskiej sherry.
CLASSIC CUT to specjalna limitowana edycja przygotowana tylko raz w roku przez Mistrza Kompozycji Iana Morrison’a. Tegoroczna edycja (2018 ) dojrzewała wyłącznie w beczkach po hiszpańskiej sherry Oloroso z regionu Jerez i wyróżnia się wysoką zawartością alkoholu 51,2%, która została wybrana przez Iana Morrisona jako idealna dla podkreślenia i wydobycia dominującej słodkości i doskonale zbalansowanych aromatów tej whisky.
Zaleca się, aby po nalaniu whisky do szklanki, odczekać 10-15 min. aby pozwolić jej nabrać powietrza dla poprawy walorów smakowych i pełnego uwolnienia wybijających się aromatów cytrusów z dodatkiem słodkiej wanilii i przypraw.

Zawartość alkoholu: 51,2%

Kategorie powiązane: