NAJLEPSZY SZAMPAN ROKU 2019

Niezwykle prestiżowe i opiniotwórcze czasopismo Wine Spectator ogłosiło wyniki i listę 100 najlepszych win w roku 2019. Piper-Heidsieck Cuvee Brut otrzymał najwyższy wynik wśród wszystkich szampanów tzw. non vintage (92 punkty) pokonując całą konkurencję łącznie z Moet&Chandon , Mumm i całe mnóstwo innych znanych marek. Jednocześnie jako jedyna marka szampana Piper-Heidsieck znalazł się na liście 100 najlepszych win na świecie w roku 2019.

Piper –Heidsieck  to jeden z najstarszych i największych Domów Szampańskich na świecie  produkujący te wspaniałe wina od 1785 roku. Od lat 30-tych XX w. nierozerwalnie mocno związany ze światem filmu. Wieloletni sponsor festiwalu filmowego w Cannes a także ceremonii rozdania Oskarów. Ulubiony szampan wielu znanych aktorów i reżyserów m.in.: Marilyn Monroe, która podobno zwykła mawiać, “Kładę się spać z kroplą Chanel n°5 i budzę się z kieliszkiem PIPER-HEIDSIECK, ponieważ rozgrzewa moje ciało”. Aż 14 razy w historii zdobywał tytuł Winemaker of the Year jako twórca najlepszego szampana. Jest to najczęściej nagradzana marka szampana w obecnym stuleciu. 

Aktualności

The Macallan bije kolejny rekord
United Beverages wzmacnia dystrybucję
VSPT Wine Group
Ta strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis w Twoim urządzeniu. Jeśli nie zgadzasz się na to zmień ustawienia cookies w przeglądarce.